Podsumowanie edycji

Bracia Pierdolec, DreamTeam i lanie biczem po dupie.

Zakończona.

Podsumowanie edycji

Postprzez Red » Wt gru 12, 2017 17:49

1. ta Pizda z Przemyśla - Yogi OPRYSZEK
2. 6d616368696e65 - Felix DETEKTYW
3. Jan Brzechwa - Cozmo
4. Łukasz Golec - Kacper
5. Kapitan Bomba - lowrider
6. Hans Landa - Volv MAFIA OJCIEC CHRZESTNY
7. Kamil Grosicki - Małpa
8. Steven Seagal - Mały Farciarz
9. Salvatore Leona - Squbaniec
10. Paweł Golec - tomus
11. Zwolennik Testamentów - Jagiellon
12. Margaryna Delma - Dziony
13. Edinson Cavani - gimbus/Tony Montana MAFIA
14. Marta Kaczyńska - Safinetka
15. Michaił Tal - Dago MAFIA
16. Suchar Codzienny - Daffodil
17. Philipp Lahm - Gary MAFIA
18. Krystyna Skarbek - Sidor

Det sprawdzał oczywiście Brzechwę, OC znacie.

Mafijne: redmafia.phorum.pl
Avatar użytkownika
Red
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn gru 04, 2017 11:19

Postprzez » Wt gru 12, 2017 17:49

 

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Kapitan Bomba » Wt gru 12, 2017 17:50

NAPIERDALAAAAAAAAAAAAAAĆ Z KARABINKÓW

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 158
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 12:59

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Edinson Cavani » Wt gru 12, 2017 17:51

eh xD
Avatar użytkownika
Edinson Cavani
 
Posty: 135
Dołączył(a): Cz gru 07, 2017 19:05

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Salvatore Leona » Wt gru 12, 2017 17:51

Zamordowanie Bomby wbiło wam gwóźdź do trumny. :D
Lahm mafia, Krystyna mafia, Hans Landa mafia
Avatar użytkownika
Salvatore Leona
 
Posty: 226
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 22:53

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Hans Landa » Wt gru 12, 2017 17:51

Dziwne, że nie zagrał Szarlej. :D
Avatar użytkownika
Hans Landa
 
Posty: 123
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 13:11

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Edinson Cavani » Wt gru 12, 2017 17:52

i tak uznaliśmy że gierka przegrana w poniedziałek już
Avatar użytkownika
Edinson Cavani
 
Posty: 135
Dołączył(a): Cz gru 07, 2017 19:05

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Red » Wt gru 12, 2017 17:54

wybierany dreamteam z grajacym drugi raz w zyciu Cavanim (genialna kreacja swoja droga xD znaczy czasem przesadzala i za duzo chamstwa, ale zeby wszyscy nowicjusze tak w mafii grali...) i Dago niegrajacym trzy lata, COZ ZA USTAWKA ZEBY MIASTO SZANS NIE MIALO xD
Avatar użytkownika
Red
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn gru 04, 2017 11:19

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Salvatore Leona » Wt gru 12, 2017 17:55

Jak to Yogi pisał, to teoria o dreamteamie była w pewnym sensie prowokacją,ale też miała swoje podstawy :lol: 8-)
Lahm mafia, Krystyna mafia, Hans Landa mafia
Avatar użytkownika
Salvatore Leona
 
Posty: 226
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 22:53

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Kamil Grosicki » Wt gru 12, 2017 17:56

Red, otwórz mafijne.
Avatar użytkownika
Kamil Grosicki
 
Posty: 57
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 16:18

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Hans Landa » Wt gru 12, 2017 17:56

Tu moje napisane już wcześniej podsumowanko:

Na wstępie, Red może potwierdzić, że nie chciałem być do mafii wybrany, a jeśli miałem w niej się znaleźć, to tylko drogą losowania. Mam nadzieję, że tak się stało.
Dziękuję Garemu, Cavaniemu i Talowi za wspólne mafiowanie, było bardzo przyjemnie. Dziękuję miastowym za grę.

Błędy jakie popełniła mafia:

1. Obraliśmy zły cel. W piątkowy wieczór Kacper aka Łukasz Golec zebrał trochę podejrzeń to uznaliśmy, że yolo, ciśniemy w niego. Kacper jednak walczył jak lew i zaciekle się bronił, narobił tyle smrodu wokół Garego aka Lahma, że potem ciężko było z tego wybrnąć. No i oczywiście powstał instant klasyk: VOLVERIN GRA I JEST WINNY, BO MNIE NIE BRONI, TU MACIE ARTYKUŁ JAK LUBI GRAĆ W MAFII, JAK GO ZNAJDZIECIE TO ZLINCZUJCIE XDD Nie powiem, wkurwiało mnie potem czytanie argumentów na podstawie tego, że jest jakiś poradnik i Volverin tak lubi grać i tak dalej xD Było to oczywiście trafne, ale według mnie STRASZNIE zabijało to klimat rozgrywki, wychodząc poza nią. Zamiast po prostu napisać, że Ci dwaj się bronią i próbują wspólnie manipulować miastem, to musiałem czytać te pierdoły o poradniku xD No trochę śmieszne, ale cóż, tak wyszło. Kacper ty chuju :geek:

2. Było mnie za mało w temacie, nie dałem z siebie tyle ile mogłem. Tak aktywnie jak grałem w niedzielę, tak powinienem grać zawsze, a sobotę przespałem. Tutaj wielki szacunek dla Garego. Gramy w mafię kilka dobrych lat - wymieńcie mi w tych wszystkich edycjach jednego mafiozę, który był top-posterem. Przynajmniej w edycjach, w które ja grałem nie było czegoś takiego. Tak więc za zaangażowanie szóstka z plusem. Teraz tylko poprawić sposób oskarżania graczy o czym wspomniał Yogi aka ta Pani z Przemyśla i mamy kawał mafiozy.

3. Gary z kolei trochę przeszarżował z atakiem na Kacpra, a potem już w sumie tak jak pisał Bomba, nie miał podejrzanych i był trochę zagubiony.
Tak więc podsumowując, gdybym ja dał z siebie więcej w sobotę budując sobie lepszą pozycję w mieście, a wybralibyśmy kogoś słabszego/cichego w pierwszy dzień do zlinczowania gdzie nie byłaby to akcja na zasadzie "Albo ja, albo Ty" (jak to było z Lahm vs Golec), tylko miasto zwyczajnie nie miałoby pojęcia co zrobić z głosami i rozłożyłyby się one na 3-4 graczy, to mielibyśmy znacznie lepszy punkt wyjściowy na kolejne dni. Lahm nie byłby na świeczniku, ja byłbym bardziej wpływowy w mieście i tak dalej. Cavani robił swoje, Tal mógłby się trochę bardziej postarać, no ale bywa xD

Inny błąd był taki, że było za mało elastyczności w naszej grze:

Granie jako drużyna? TAK Linczowanie niewinnych? TAK
ALE zabrakło lawirowania z podejrzeniami, ja po prostu napisałem, że Lahm niewinny, a Lahm mówił, że ja niewinny, a powinno to być bardziej elastyczne, przykładowo przez większość dnia Lahm winny, następnie jednak, że podobają mi się jego posty i już trochę bardziej niewinny, powinna być tu jakaś progresja i niepewność, a tego zabrakło. Brak doświadczenia w takim graniu wyszedł od razu.

No i to sprowadza nas do ostatniego błędu, (którego w sumie nikt nie wychwycił w temacie z tego co widziałem) to między mną, a Lahmem nie było ŻADNYCH interakcji xD Nie wytworzyliśmy między sobą jakiejś autentycznej relacji w temacie. Coś, na co warto zwrócić uwagę zawsze, mafiozi się najczęściej ignorują w sensie zwracania się do siebie czy jakiejś dyskusji, zadawania sobie pytań i tak dalej. Polecam tak tropić mafiozów xD

Cavani grał całkiem spoko, ale potem już próbowałem go uspokoić, żeby tak nie szarżował w tego Bombę, trochę się kolega zapędził xD No i trochę może zbyt wulgarnie momentami xD Ale zachęcam do dalszej gry w naszym towarzystwie, miło było, interakcje z Bombą złoto xD

A z Talem fajnie się grało w szachy na lichess w piątek i sobotę xD

Z miastowych najlepiej grali:

Pani z Przemyśla - chłodna głowa, spoko wnioski, fajna argumentacja swoich podejrzeń (oprócz pisania o jakichś dreamteamach i ustawkach, ale już trudno xD), naturalność.
Komputer - jako niewinny super, dobre wnioski, duża naturalność i tak dalej. Jako detektyw trochę zbyt oczywisty z odnoszeniem się do roli detektywa tak często xD Gary od razu wychwycił, tu też brawo dla niego. Propsy za post, w którym pisałeś, że mafia powinna grać z jajem, a nie jak mięczaki, szanuję i pozdrawiam.
Bomba - na początku ukryty, ale od niedzieli wieczorem bardzo fajnie, logicznie.

Miastowi jak Golec czy Brzechwa okej, bo dobre typy, ale wyobraźmy sobie sytuację, że Lahm nie jest w tak trudnej sytuacji w jakiej był plus mafia ma jeszcze jednego takiego ogarniętego zawodnika w mieście, który kreuje nastroje. Sposób waszego grania na zasadzie "X winny, bo widzę, że winny, więc winny, linczujemy", mimo że macie rację, może nie spotkać się z odpowiednim poklaskiem, a duża część bycia dobrym miastowym to też umiejętność pociągnięcia za sobą tłumu.

I to w sumie tyle. Mam nadzieję, że chociaż zapewniliśmy dawkę emocji w sobotę i niedzielę :)

Aha, no i nie róbmy chlewu gadaniem o jakichś dream-teamach, trollowaniu czy coś. Szanuję każdego, kto ma w dupie takie tematy i po prostu interesuje go tylko to, co jest w temacie z rozgrywką.

Następną edycję zorganizuję na początku stycznia, prawdopodobnie start 5 stycznia, w piątek o 19:00 jak zawsze na początek weekendu. Wracają testamenty i wracamy do pomysłu z zestawami, spośród sześciu będzie wylosowany jeden. Mistrzuję ja, zapraszam wszystkich, będę jeszcze przypominał i informował.
Avatar użytkownika
Hans Landa
 
Posty: 123
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 13:11

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Salvatore Leona » Wt gru 12, 2017 17:56

Mafia podjęła bardzo duże ryzyko idąc całą siłą w Kacpra.
Lahm mafia, Krystyna mafia, Hans Landa mafia
Avatar użytkownika
Salvatore Leona
 
Posty: 226
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 22:53

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Hans Landa » Wt gru 12, 2017 17:58

Kamil Grosicki napisał(a):Red, otwórz mafijne.


zaraz otworzę. W ogóle to musiałem za Reda wstawiać wynik linczu na Lahmie i otworzyć mafijne na początku rozgrywki, SUPER MG XD
Avatar użytkownika
Hans Landa
 
Posty: 123
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 13:11

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Hans Landa » Wt gru 12, 2017 18:05

Hans Landa napisał(a):
Kamil Grosicki napisał(a):Red, otwórz mafijne.


zaraz otworzę. W ogóle to musiałem za Reda wstawiać wynik linczu na Lahmie i otworzyć mafijne na początku rozgrywki, SUPER MG XD


Przepraszam jednak, że skrytykowałem Mistrza Gry, po prostu nie miał czasu i dostępu do kompa, robił co mógł.

Dzięki za mistrzowanie ;*
Avatar użytkownika
Hans Landa
 
Posty: 123
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 13:11

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Red » Wt gru 12, 2017 18:06

na poczatku edycji jebnal mi laptop., wszystko robilem z telefonu, i tak brawa dla mnie, ze w ten sposob prowadzilem, powinienem znalezc jakies zastepstwo, no ale nikt nie mogl, wiec musialem sie meczyc :( nawet glupie wstawianie lincuz to byla kupa roboty, na szczescie mafia szybko padla wiec moglem czesc z nich zrobic na szybko jak ostatnie xD
Avatar użytkownika
Red
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn gru 04, 2017 11:19

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Hans Landa » Wt gru 12, 2017 18:11

Idę czytać mafijne, ciekawe co mafiozi pisali
Avatar użytkownika
Hans Landa
 
Posty: 123
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 13:11

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Salvatore Leona » Wt gru 12, 2017 18:11

Hans Landa napisał(a):
Hans Landa napisał(a):
Kamil Grosicki napisał(a):Red, otwórz mafijne.


zaraz otworzę. W ogóle to musiałem za Reda wstawiać wynik linczu na Lahmie i otworzyć mafijne na początku rozgrywki, SUPER MG XD


Przepraszam jednak, że skrytykowałem Mistrza Gry, po prostu nie miał czasu i dostępu do kompa, robił co mógł.

Dzięki za mistrzowanie ;*

Ale wiesz,że cel miasta został osiągnięty, udało się ciebie tak wkurwić,że się jeszcze do tego wsypałeś :D :lol:
I jeszcze ta próba zlinczowania Bomby w niedzielę was pogrążyła. 8-)
Lahm mafia, Krystyna mafia, Hans Landa mafia
Avatar użytkownika
Salvatore Leona
 
Posty: 226
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 22:53

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Steven Seagal » Wt gru 12, 2017 18:27

Spodziewałem się lepszej mafii, szczególnie jeżeli nie była losowana xD
Avatar użytkownika
Steven Seagal
 
Posty: 17
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 22:38

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Łukasz Golec » Wt gru 12, 2017 18:35

te, przynajmniej konto na mafijnym zrobili
Obrazek

LAHM JEST W MAFII
Avatar użytkownika
Łukasz Golec
 
Posty: 136
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 12:04

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Salvatore Leona » Wt gru 12, 2017 18:38

Łukasz Golec napisał(a):te, przynajmniej konto na mafijnym zrobili

Nie no ta notka o Volvie pomogła rozszyfrować pod jaką kreacją volv się ukrył :D
Przepraszam ciebie,za to w ciebie tak nawalałem,ale jak pisałem miałem deja vu z poprzedniej edycji i myślałem,że ty w mafii.
Ale ten tekst o Volvie naprawdę się przydał do rozszyfrowania kto w mafii :D
Lahm mafia, Krystyna mafia, Hans Landa mafia
Avatar użytkownika
Salvatore Leona
 
Posty: 226
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 22:53

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Łukasz Golec » Wt gru 12, 2017 18:39

ja też przepraszam że Cię nazwałem pierdolonym dzbanem kochany kolego

i po to sie robi podsumowania xD
Obrazek

LAHM JEST W MAFII
Avatar użytkownika
Łukasz Golec
 
Posty: 136
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 12:04

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Salvatore Leona » Wt gru 12, 2017 18:40

Łukasz Golec napisał(a):ja też przepraszam że Cię nazwałem pierdolonym dzbanem kochany kolego

i po to sie robi podsumowania xD

Po mordzie na Komputerze to już praktycznie miałem pewność,że trzeba Lahma odjebać, a przy okazji Landa się wsypał kompletnie :lol:
Lahm mafia, Krystyna mafia, Hans Landa mafia
Avatar użytkownika
Salvatore Leona
 
Posty: 226
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 22:53

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Philipp Lahm » Wt gru 12, 2017 18:50

Był jakiś cmentarz?
G3 - Kapitan Bomba
Avatar użytkownika
Philipp Lahm
 
Posty: 274
Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 16:19
Lokalizacja: Monachium

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Edinson Cavani » Wt gru 12, 2017 18:50

sory za obrażanie ale to krweacja
Avatar użytkownika
Edinson Cavani
 
Posty: 135
Dołączył(a): Cz gru 07, 2017 19:05

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Salvatore Leona » Wt gru 12, 2017 18:56

Myślę,że chyba w tej edycji cmentarza nie było.
Lahm mafia, Krystyna mafia, Hans Landa mafia
Avatar użytkownika
Salvatore Leona
 
Posty: 226
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 22:53

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Steven Seagal » Wt gru 12, 2017 18:57

Philipp Lahm napisał(a):Był jakiś cmentarz?


Nie było. Red to chuj i zapomniał o martwych
Avatar użytkownika
Steven Seagal
 
Posty: 17
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 22:38

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Salvatore Leona » Wt gru 12, 2017 18:59

Może i nie było pośmiertnych testamentów, ale za to były przedśmiertne,które też potrafił dać sporo poszlak :lol:
Lahm mafia, Krystyna mafia, Hans Landa mafia
Avatar użytkownika
Salvatore Leona
 
Posty: 226
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 22:53

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Philipp Lahm » Wt gru 12, 2017 19:00

Wielkie dzięki wszystkim za grę, a Redowi za mistrzowanie. Przyjemnie mi się mafiowało z Volvem i Cavanim, szkoda trochę, że Dago nie był w stanie grać aktywnie. Co do wymienionych przez Volva błędów, to podpisuję się pod tym, co napisał, zresztą dyskutowaliśmy na bieżąco na ten temat na FB.

Najbardziej jestem dumny z szybkiego wypatrzenia detektywa i z tego, że udało mi się być bardzo aktywnym, pamiętam jak 2 lata temu jako mafiozo bałem się odezwać pod presją i atakami, więc to jest jakiś postęp.

Postaram się coś jeszcze napisać jutro na temat gry.
G3 - Kapitan Bomba
Avatar użytkownika
Philipp Lahm
 
Posty: 274
Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 16:19
Lokalizacja: Monachium

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Steven Seagal » Wt gru 12, 2017 19:02

Przecież grałeś chujowo strasznie, na twoim miejscu zapomniałbym jak najszybciej o tej edycji.
Avatar użytkownika
Steven Seagal
 
Posty: 17
Dołączył(a): Śr gru 06, 2017 22:38

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez ta Pizda z Przemyśla » Wt gru 12, 2017 19:02

Dziękuję wszystkim za grę, a Mistrzowi za mistrzowanie. Wiem, że poczuł się dotknięty tym "dreamteamem", podobnie jak Volv, ale skoro mafia ma prawo manipulować nastrojami miasta, to przecież prokuratura, żeby sobie pomóc, też może poudawać, że ma więcej dowodów niż w rzeczywistości ma... :wink:

Co do samej edycji, to z pewnością mafii nie pomogła postawa Tala Michaiła, który mając wyrąbane na grę mógł spokojnie poinformować o tym kolegów i zrobić za piękną przynętę, na której reszta mogłaby się ślicznie podczyścić. Jakby Lahm przyniósł w zębach w poniedziałek czerwony łepek Tala, to jego wina byłaby z dnia pierwszego poszłaby w zapomnienie i... cholera wie jak by się to potoczyło. A tak heroiczna walka Garego została całkowicie zmarnowana, choć z pewnością zapomniana nie będzie. Propsy Gary za postawę.

Po stronie miasta - szacunek dla naszego detektywa, który świetnie sprawdził i dobrze podał. To pozwoliło de facto uformować w mieście front, co przy kapitalnie zielonym Leona Salvatore, chłodno kalkulującym Brzechwie Janie i dobrze wyzieleniającym się w finiszu Bombie - praktycznie ograniczyło mafii manewr do minimum.

Jeszcze raz dzięki za grę. Za cytat edycji uznaję i opatruję prokuratorską pieczęcią wymianę zdań, którą już cytowałam:
viewtopic.php?f=3&t=18&start=1760#p3561
Pozdrawiam
Iga Dobosz
Prokuratura Okręgowa w Przemyślu
Obrazek
Avatar użytkownika
ta Pizda z Przemyśla
 
Posty: 247
Dołączył(a): N gru 03, 2017 16:24
Lokalizacja: Przemyśl, Lesko, Ustrzyki

Re: Podsumowanie edycji

Postprzez Zwolennik Testamentów » Wt gru 12, 2017 19:40

Zwolennik testamentow MVP. Zaimponowal mi swoja postawa. Szanuje.
Avatar użytkownika
Zwolennik Testamentów
 
Posty: 61
Dołączył(a): Cz gru 07, 2017 16:16

Postprzez » Wt gru 12, 2017 19:40

 

Następna strona

Powrót do Edycja XVII - MG: Red

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron