Podsumowanie - Edycja XVI

Dwóch detektywów, Król Mozambiku, który OCZYWIŚCIE nie mówił po francusku i prokurator MVP.

Zakończona.

Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Volverin » Pt gru 01, 2017 16:38

Lista graczy:
Grzegorz Molenda - małpa
PeRRy - PeRRy
Jenerparlepas Francais - Szarlej
Nikodem Dyzma - Jag
Opryszek - Gary
Władysław Gomułka - Yogi
Jean-Baptiste Grenouille - gitarasiema z wykopu
Milionerzy - tomus
Skipper - Squbaniec
My, naród - egze
Tyrion - modeltoja
Komisarz Ryba - Kacper
Włóczykij - Mały Farciarz
Fryderyk Jarosy - Bo.
Krzysztof Ibisz - Cozmo
Janusz Korwin Mikke - Red
Kevin Spacey - Safinetka
John Cena - gracz od Kacpra
Felix - gracz od Kacpra

Mafia:
Jenerparlepas Francais - Szarlej - prawnik
Władysław Gomułka - Yogi
Komisarz Ryba - Kacper
Włóczykij - Mały Farciarz - szpieg

Detektyw:
Kevin Spacey - Safinetka

Prokurator:
Tyrion - modeltoja

Zwycięstwo miasta


Cmentarz: http://tsmentasz.phorum.pl/index.php
Forum mafii: http://osiedleszymona.phorum.pl/index.php

Dziękuję wszystkim za grę. Zapraszam do dyskusji.
Avatar użytkownika
Volverin
 
Posty: 162
Dołączył(a): N lis 19, 2017 23:01

Postprzez » Pt gru 01, 2017 16:38

 

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Jeneparlepas Français » Pt gru 01, 2017 16:46

Ale badziewny ten cmentarz, zaangażowanie jak Farciarza na mafijnym.
Avatar użytkownika
Jeneparlepas Français
 
Posty: 165
Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 23:31

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Jeneparlepas Français » Pt gru 01, 2017 16:49

Dzięki za grę, dzięki za mistrzowanie, dzięki za tonę beki, nie dziękuję za zlinczowanie mnie :/
Avatar użytkownika
Jeneparlepas Français
 
Posty: 165
Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 23:31

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Skipper » Pt gru 01, 2017 16:53

No Felix potraktowali ciebie szpiegiem tak jak i mnie 8-)
Avatar użytkownika
Skipper
 
Posty: 227
Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 19:53

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Komisarz Ryba » Pt gru 01, 2017 17:01

W mafii zagraliśmy kiepsko(ja szczególnie) i gdyby nie żenujący Egze i trafiony prawnik nie mielibyśmy w ogóle żadnych szans, No ale trudno. Przynajmniej emocje były i sporo śmiechu, oby do kolejnej
Avatar użytkownika
Komisarz Ryba
 
Posty: 48
Dołączył(a): Cz lis 23, 2017 08:41

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Skipper » Pt gru 01, 2017 17:04

Ja może po ubiciu Yogiego w linczu miałem kiepskie momenty,np z tym Jarosym i Felixem,ale ostatecznie wiedziałem,że Włóczykij to mafia. Zresztą Farciarz głosował praktycznie jak mafiozo,czyli walił tylko w niewinnych, a jak trzeba było podpiąć,się do masówki to go nie było+ jeszcze nie ukrył obecności na forum,a do tego jego późniejsze posty śmierdziały mafią :D
Avatar użytkownika
Skipper
 
Posty: 227
Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 19:53

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Skipper » Pt gru 01, 2017 17:23

Komisarz Ryba napisał(a):W mafii zagraliśmy kiepsko(ja szczególnie) i gdyby nie żenujący Egze i trafiony prawnik nie mielibyśmy w ogóle żadnych szans, No ale trudno. Przynajmniej emocje były i sporo śmiechu, oby do kolejnej

W sumie ten wjazd Garego na początku wyprowadził was z równowagi i o mało co nie straciliście połowę składu mafii w dwóch pierwszych linczach. Potem było dla was teoretycznie lepiej, bo wy byliście oznaczeni jako element niepewny, ale gra Włóczykija przyciągnęła potem uwagę. A na samym końcu Szarlej podpadł.
Za pewnie gdyby nie testamentu tomusia i Serafinki oraz wychwycenie potem pewnych nie ścisłości przez Cozma i pewnie jeszcze podświadomie mój apel mógł zadziałać.
Plusem Szarleja było to,że jego gry raczej nikt nie potrafił odczytać xD
Avatar użytkownika
Skipper
 
Posty: 227
Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 19:53

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Władysław Gomułka » Pt gru 01, 2017 18:53

Gratulacje dla Miasta za zasłużone zwyciestwo i dla Szarleja, który prawie nas dowiózł do meczówek. Mam nadzieję, że mimo pechowego początku narobiliśmy Wam trochę zamieszania i podnieśliśmy nieco momentami ciśnienie. Dziękuję za grę.
Nie kartka wyborcza nas tu przyniosła i nie kartka wyborcza nas stąd zdejmie.
Avatar użytkownika
Władysław Gomułka
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 09:00

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Nikodem Dyzma » Pt gru 01, 2017 20:53

Najwięcej problemów dla miasta stworzył egze :oops:
Avatar użytkownika
Nikodem Dyzma
 
Posty: 67
Dołączył(a): Wt lis 21, 2017 00:56

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez My, naród » So gru 02, 2017 00:45

Człowiek robi cokolwiek by edycja miała jakiekolwiek ciekawe zabarwienie, a ci, że żenujący...
Avatar użytkownika
My, naród
 
Posty: 41
Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 21:11

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez My, naród » So gru 02, 2017 00:46

i jedno pytanie, dlaczego niejaki "gracz od Kacpra" grał na dwa konta? :O
Avatar użytkownika
My, naród
 
Posty: 41
Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 21:11

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Jeneparlepas Français » So gru 02, 2017 01:13

Przy okazji, niejaki Szarlej zdobywa nagrodę za najlepszą kreację (ta edycja to żenada pod tym względem, ale trudno) oraz został jednogłośnie wybrany MVP edycji.

Wzruszyłem się.
Avatar użytkownika
Jeneparlepas Français
 
Posty: 165
Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 23:31

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Milionerzy » So gru 02, 2017 13:12

Najlepsza kreacja JKM izi, idę czytać mafijne
Avatar użytkownika
Milionerzy
 
Posty: 155
Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 17:13

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Volverin » So gru 02, 2017 13:50

Najlepiej i najstabilniej z miastowych zaprezentował się Opryszek aka Gary. Reszta graczy miała przebłyski dobrej gry i wniosków, ale było dużo błądzenia i moim zdaniem niezrozumiałych decyzji. Powiedziałbym, że miastowi zagrali ogólnie na 3 z plusem.

Mafii natomiast zabrakło trochę odwagi. Były okazje ku temu by zamieszać w mieście, zlinczować niewinnych i moglibyśmy mieć zupełnie inną rozgrywkę. Przede wszystkim w sobotnie południe, w dzień pierwszego linczu już miałem wrażenie, że mafiozi wywieszają białą flagę w kwestii próby odwrócenia uwagi od Ryby i Gomułki. Zostali trochę przyciśnięci przez Opryszka i wtórującemu mu Skippera i pierwsza reakcja była taka, że już nic się nie da zrobić, radźcie sobie sami.
Tymczasem jeśli spojrzymy na wyniki linczu to odrobina koordynacji mafiozów spowodowałaby lincz np. na Milionerach. Tej koordynacji zabrakło, Gomułka uderzył w Dyzmę, Ryba w Opryszka, Francuz w Ibisza i glon Włóczykij w Jarosego. Czyli w czterech różnych niewinnych. Skoro i tak głosowaliście na niewinnych to czemu po prostu nie zebrać się grupą na Milionerów? Oczywiście żeby to zrobić najpierw trzeba byłoby budować jakieś oskarżenia w temacie, a nie tak z dupy oddać na niego głos, to oczywiste. Natomiast wy nawet nie pomyśleliście żeby skoordynować ruchy, a szkoda. W dodatku pomagaliście miastowym utwierdzać się w ich dobrych podejrzeniach poprzez atakowanie siebie nawzajem. Ryba po kilku stronach rozgrywki poszturchał już wszystkich mafiozów xD Jaki miał z tego profit? Odpadnięcie w pierwszy dzień.

W dzisiejszych edycjach bardziej ogarnięci gracze patrzą na lincz i zastanawiają się ilu mafiozów głosowało na swojego. Wystarczy spojrzeć na testament Safinetki, która słusznie zauważyła, że Szarlej miał zbyt dobry przegląd tego co się dzieje w mieście. Prawie każda mafia tak obecnie gra, to jest najłatwiejsze, ta próba zbudowania sobie alibi na kolegach myśląc, że da to długoterminowy profit. Niestety to działało kilka lat temu jak graliśmy swoje pierwsze edycje, teraz jest niewiele warte. Liczy się to jak grasz. A skoro nie jesteś w stanie zagrać na tyle naturalnie żeby dociągnąć do końca i zostaniesz w końcu odkryty, to co za różnica na kogo głosujesz? Wspólnie, drużynowo wykorzystajcie swoją siłę w liczbach i koordynujcie ataki na niewinnych. Oczywiście wszystko z głową, dalej musicie próbować grać naturalnie, po prostu podejrzewajcie niewinnych graczy, a nie siebie nawzajem. A jak podejrzewacie siebie to róbcie to w taki sposób, żeby na koniec zostawić sobie furtkę na głos w kogoś innego. Możliwości jest sporo.

Kontynuując, mafia dostaje dar od los w drugi dzień, bo egzemu przepaliły się zwoje i podał się za deta. JKM, który nie miał szans utrzymać się przy życiu dłużej przez to "sprawdzenie", nakłaniał do głosu na Milionerów. Fantastyczna okazja żeby odpalić dwóch niewinnych, najpierw Milionerów, potem JKM. Znowu jednak zero reakcji ze strony mafii. Francuz zagłosował na winnego Gomułkę licząc na jakieś mityczne town-pointsy, a Włóczykij i Gomułka uderzyli w JKM. Wystarczyło umieścić te głosy na Milionerach i być do przodu o jeden dzień.

Mafia dobrowolnie całkowicie oddała swoje atuty i po raz kolejny obrała strategię "każdy swoje". Głos na winnego kiedyś był uznawany za prawie oczyszczający, teraz nie ma większego znaczenia w kontekście tygodnia gry. Dlaczego więc mafiozi dalej głosują na winnych? Obierając taką strategię zdajecie się całkowicie na szczęście licząc, że miasto dokona auto-destrukcji, przez tydzień gry niewinni nie będą w stanie oczyścić odpowiedniej liczby graczy i pozabijają się nawzajem. Daleko od tego nie było, miasto pod wodzą Cozmo i tomusia było skazane na chwile słabości, ale jednak ostatecznie dali radę dobić mafię. Skoro było tak blisko zwycięstwa gdy mafia siedziała z założonymi rękami, to pomyślcie co można by było osiągnąć gdyby mafia podsycała paranoję miastowych względem siebie?

Spójrzcie na swoje edycje jako niewinni - regularnie zdarza wam się oskarżać niewinnych i na nich głosować. A w mafii nagle stajecie się świetnymi tropicielami i trafiacie w winnych xD Jest to nielogiczne. Wykorzystajcie na swoją korzyść to, że jako miastowi też się mylicie.

Gdyby pierwsze dwa dni potoczyły się tak, jak przedstawiłem to kto wie co działoby się dalej. Na pewno lepsze jest podejście, w którym mafia próbuje aktywnie dorzucić cegiełkę do swojego zwycięstwa poprzez linczowanie niewinnych (bo taki jest główny cel mafii w tej grze) niż poprzez stanie z boku i granie dodatkowego miastowego linczując mafiozów. Może samo się wygra.

Takie wnioski ode mnie na temat tej edycji.
Avatar użytkownika
Volverin
 
Posty: 162
Dołączył(a): N lis 19, 2017 23:01

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Jeneparlepas Français » So gru 02, 2017 15:37

Zapomniałem o Opryszku, mogę mu oddać MVP. Kreację miałem najlepszą.
Avatar użytkownika
Jeneparlepas Français
 
Posty: 165
Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 23:31

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Janusz Korwin Mikke » So gru 02, 2017 15:52

Siłą rzeczy w tej konkretnej edycji na MVP nie miałem żadnych szans z wiadomych względów (:D), ale wobec genialności kreacji JKM, sugerowanie jakiejkolwiek innej kreacji jako najlepszej jest tak niesmaczne, że aż mi się odechciało jeść tej pysznej pizzy, którą sobie zamówiłem :(

Król Mozambiku mafijny nawet po grze :(
Avatar użytkownika
Janusz Korwin Mikke
 
Posty: 55
Dołączył(a): Cz lis 23, 2017 19:51

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Janusz Korwin Mikke » So gru 02, 2017 15:54

Zwłaszcza, że była jeszcze taka kreacja jak Gomułka - też bardzo fajna, nr 2 tej sesji 8-)
Avatar użytkownika
Janusz Korwin Mikke
 
Posty: 55
Dołączył(a): Cz lis 23, 2017 19:51

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Jeneparlepas Français » So gru 02, 2017 15:58

W tej edycji rzucałem lepszymi korwinizmami niż ty, to o czymś świadczy :D Już nie mówiąc o tym, że Korwin już pewnie się przewinął w którejś edycji, więc kopia, więc dno, więc wstyd, więc hańba.
Avatar użytkownika
Jeneparlepas Français
 
Posty: 165
Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 23:31

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Opryszek » So gru 02, 2017 16:12

Korwin był kilka razy, sam grałeś już wcześniej w przynajmniej jednej edycji z JKM, Szarleju. To oczywiście obniża notę, ale mimo wszystko sposób pisania postów udających styl Korwina, a jednocześnie odnoszących się stricte do gry był moim zdaniem genialny, stąd też 1. miejsce dla Reda, a drugie dla Yogiego, bo on bardziej wrzucał ten socjalistyczny bełkot ot tak niż odnosił się do konkretnych postów oponentów za pomocą parafrazy słów Wiesława.
Avatar użytkownika
Opryszek
 
Posty: 131
Dołączył(a): Wt lis 21, 2017 18:58

Re: Podsumowanie - Edycja XVI

Postprzez Jeneparlepas Français » So gru 02, 2017 16:18

W następnej edycji jesteś pierwszy do odstrzału Gary, mam nadzieję, że było warto.

Red jest drugi.
Avatar użytkownika
Jeneparlepas Français
 
Posty: 165
Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 23:31

Postprzez » So gru 02, 2017 16:18

 


Powrót do Edycja XVI - MG: Volverin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron